Mourinho-va presuda zagrebačkom Dinamu

Razočaranje Josea Mourinha bilo je osjetno jer se momčad pomirila s porazom od 3: 0 i stoga izlaskom iz UEFA Lige Evrope od zagrebačkog Dinama u četvrtak navečer.

Mislav Oršić bio je heroj za hrvatskog prvaka hat-trickom u osmini finala u revanšu, jer su golovi u 62., 82. i 106. minuti preokrenuli naše vodstvo od 2: 0 iz prve utakmice.

Uprkos zaostajanju od 3: 0 u noći, jedan gol bi vratio izjednačenje u našu korist i u mahnitom finalu Harryja Kanea i Garetha Balea odbio je domaći golman Dominik Livaković. Nije to trebalo biti, a Jose nakon toga nije povukao nijedan udarac na izvedbi.

Rekao je: “Ako zaboravim zadnjih 10 minuta produžetka, gdje smo učinili nešto da postignemo drugačiji rezultat i krenemo, u 90 minuta i u prvoj polovici produžetaka postojala je jedna ekipa koja je odlučila sve ostaviti na smolu, tamo su ostavili sve, znoj, energiju, krv.

“Na kraju igre ostavili su suze sreće, vrlo skromni, vrlo predani i moram ih pohvaliti.

“Zbog poštovanja koje imam prema svojoj karijeri i prema vlastitom poslu, svaki meč je važan za mene, i vjerujem da je svakom meču kod Tottenhama kod kuće svaki meč važan.

„Dakle, reći da se osjećam tužno nije dovoljno, jer ono što osjećam ide mnogo dalje od tuge. Upravo sam napustio svlačionicu Dinama gdje sam otišao tamo da pohvalim momke i žao mi je što je jedna momčad koja nije moja ekipa pobijedila u igri na osnovu stava, zasnovanog na kompromisu. Osjećam se više nego tužno i to je to.

„Mislim da je naš nastup neprihvatljiv. Pobijedila su nas velika srca, velika odlučnost, pa ako mislimo da velika srca nisu dio nogometa, varamo se jer su velika srca dio nogometa i to su učinili.

„Nogomet se ne odnosi samo na igrače koji misle da imaju više kvaliteta od ostalih, osnove nogometa nadilaze to. Osnove nogometa su stav i pobijedili su nas u tome.

“Prije utakmice rekao sam igračima da imaju loš stav, rekao sam igračima na poluvremenu da igraju onako kako smo igrali, a to se dogodilo jer vjerujem da su igrači shvatili da je utakmica u opasnosti tek kad su postigao drugi gol, a utakmica je otišla u produžetke.

“U ime svog tima mogu se samo ispričati pristalicama Tottenhama.”