[ VIDEO] Denver Nuggets 106, San Antonio Spurs 96

Čak i kad Nuggetsi nisu najbolji, pronalaze načine kako izmleti rezultate. Prikazali su ga u žestokoj, a ponekad i emotivnoj pobjedi nad San Antonio Spursima u Ball Areni.

Kontroverzni nekrtački poziv za kontakt prema Nikoli Jokiću u drugoj četvrtini vidio je glavnog trenera Michaela Malonea izbačenog iz natjecanja dok je dolazio u obranu svog All-Star-a.

“Moj posao glavnog trenera je boriti se i zaštititi sve svoje igrače, a večeras sam to i učinio”, rekao je Malone o incidentu.

Denver je naizgled bio energičan od trenutka, reagirajući dominantnim drugim poluvremenom kako bi osigurao prvi od domaćih i domaćih leđa uz leđa protiv Spursa.

“Kad trener pokazuje takvu strast i pokazuje puno kako će jahati za svoje igrače, to nas zaista tjera da radimo više”, rekao je JaVale McGee. “Čini nas težim.”

Zaustavite nas ako ste ovo već pročitali, ali Jokić je još jednom zamalo imao još jedan triple-double, jer je centar donio 25 poena, 10 asistencija i devet ploča u pobjedi Nuggetsa. Dvostruki dvojac San Antonia, Derrick White i Dejounte Murray, ispustio je 18 komada po vodstvu gostiju. Domaća momčad uspjela se okupiti nakon izostanaka dvojice ključnih igrača u Jamalu Murrayu (koljeno) i Paulu Millsapu (odmor) zbog jakog prikazivanja u obrani. Nuggetsi su Spurse držali na samo 41,8 posto šuta i samo šest trica.

Nuggetsi bi mogli biti jedini vlasnici najdužeg niza pobjeda u NBA-u s osam, ovisno o rezultatu utakmice Jazz-Sunsa u srijedu. Denver je pobijedio u 16 od posljednjih 19 utakmica.

“Imamo dobru skupinu momaka koji igraju jedni za druge i pokušavaju to shvatiti”, rekao je Jokić. “Zaista sam zadovoljan grupom momaka koju imamo. I lijepo je imati sedam uzastopnih pobjeda.”

Naggetsi i Spursi to će sada ponoviti za 48 sati jer će Denver ugostiti San Antonio za posljednji meč sezonske serije u petak (19 sati MT, visina). Serija je trenutno izjednačena na po jednoj utakmici.

Joker Magic

Na ovom natjecanju nije bilo lakih korpi, a obje su momčadi pucale ispod 45 posto, ali Jokić je često igrao šah protiv jake obrane koju je trenirao Gregg Popovich.

Jokić je krenuo rano i razdvojio Spurse, kaznivši dvostruke momčadi San Antonija u prvom poluvremenu skupljajući šest asistencija uz njegovih 15 poena. U trećoj četvrtini centar super zvijezda kanalizirao je svog unutarnjeg Hakeema Olajuwona, čineći potez sličan centru Dream Shake the Rockets korištenom za teroriziranje lige dva desetljeća. Dodao bi 10 u četvrtini, prije nego što je većim dijelom zasjeo u četvrtu, a igra pobjegla iz San Antonija.

Klupa se pojačava

S izlaskom Millsapa (odmor), McGee je dobio priliku u produljenim minutama i nije razočarao. Veteranski centar, koji je na drugoj turneji s Nuggetsima, bio je prijeko potreban nalet energije na oba kraja za domaću momčad.

McGee je rano poslao poruku kada je odlučno pretukao Rudyja Gaya sa satom šuta koji je isticao u drugoj četvrtini. Od tada nadalje, nastavio je biti učinkovit na staklu i uzlijetajući nekoliko snažnih udaraca. McGee bi noć završio sa sedam poena, osam skokova i zamahom i pucao 50 posto. Dobio je gromoglasan pljesak vjernih Ball Arene.

“Imali smo samo 4000 ljudi, ali još uvijek se osjećamo kao puna gužva”, rekao je. “Cijenimo to.”

JaMychal Green pridružio se svom rezervnom suigraču u prednjem sudu u snažnom izletu, dodavši devet bodova, dodavši nekoliko vlastitih slamova. P.J. Dozier je tijekom noći imao +25 za utakmicu i zbrajao osam poena i sedam skokova.

Fizičko pokazivanje

Drugu uzastopnu noć Nuggetsi su potpuno nadmašili svog protivnika na putu do uglavnom izravne pobjede. Domaćin je ugrabio 53 skoka na 42 ploče gostiju.

Ekipa je također iznudila 15 izgubljenih lopti koje je uspjela pretvoriti u 17 bodova. Uspjeh u tom području također je ponovno pridonio njihovom značajnom prednosti u brzom odmoru, gdje su imali prednost 18-4.